Jak ukryć widoczność produktów w Woocommerce?

1 minut (prognozowany czas czytania)

Wyobraź sobie, że prowadzisz sklep internetowy z odzieżą. Posiadasz bogaty asortyment oraz stałą ilość klientów i ambasadorów marki. Twój sklep cieszy się dobrą reputacją. Właśnie otrzymujesz e-mail od producenta o premierze nowej kolekcji butów sportowych. W szczegółach wiadomości widnieje informacja o wysokiej cenie. Po chwili  zastanowienia zamierzasz zorganizować promocję tylko do określonej grupy odbiorców z kodem rabatowym.

Powstaje jeden problem. Opublikowany produkt pojawi się w kilku miejscach, czyli:

  • kategoria produktu
  • główna podstrona sklepu
  • w wyszukiwarce

Prowadząc sklep internetowy powinieneś posiadać wiedzę na temat funkcjonalności oprogramowania, z którego korzystasz. W tym artykule chcę zaprezentować Ci jedną z dostępnych opcji w Woocommerce. Nauczę Cię w jaki sposób ustalać widoczność produktu na stronie internetowej.

Jak ukryć produkt w głównej podstronie sklepu?

  1. Przejdź do zakładki PRODUKTY
  2. Następnie do edycji danego produktu.
  3. W prawym rogu odnajdziesz opcję „Widoczność w katalogu”. W tym miejscu ustalasz konkretne ustawienia.

 


Kamil Marczyński

Właściciel agencji interaktywnej Convertio, oficjalny partner SalesManago, grafik. Specjalizuje się w tworzeniu stron i sklepów internetowych, które są szczególnie zoptymalizowane pod kątem sprzedażowym. Współpraca z wieloma trenerami sprzedaży i biznesu pozwoliła Kamilowi zdobyć zaplecze wiedzy marketingowej. Aktywnie dzieli się wiedzą na swoim blogu.

Masz pytanie? Chcesz napisać komentarz?

Skorzystaj z poniższej opcji :)

avatar
O mnie
Kamil Marczyński

Pomagam przedsiębiorcom skuteczniej sprzedawać w internecie. Chciałbym, abyś na moim blogu znalazł swoje miejsce. Na blogu dzielę się wiedzą dedykowaną każdemu przedsiębiorcy, któremu zależy na promocji swojej marki w sieci...

więcej o mnie