Tworzymy imponujące teksty, które są poprawne i czytelne.

Profesjonalna korekta i redakcja tekstu

Korekta tekstu

Teksty, które nie zawierają błędów. 100% bezpieczeństwo.

Redakcja tekstu

Zadbamy o idealną stylistykę, formę i styl tekstu.

Teksty wysokiej jakości

Szczegółowo dopracowane teksty pod kątem stylistycznym i sprzedażowym.

Artykuły

Nie masz czasu na prowadzenie bloga? Zajmiemy się tym.

Niech Twoje teksty porywają tłumy!

Co robimy?

Korekta tekstu

Tworzenie artykułów na bloga/stronę/sklep

Teksty wysokiej jakości

Redakcja tekstu

Projekty graficzne do tekstów

Przepisywanie tekstu z nagrań lub innych źródeł

Chcesz wiedzieć więcej?

Wychwycenie wszelkich błędów interpunkcyjnych czy ortograficznych to jednak nie wszystko. Równie ważna jest także forma tekstu, która świadczy o autorze. Czytelnik ma prawo wymagać, by w treści nie znalazły się żadne błędy logiczne oraz by zdania były budowane poprawnie tak, by ułatwić czytanie i nie pozostawiać wątpliwości co do przekazu.

Redagowanie tekstu jest rozwiązaniem zarówno dla autorów prac naukowych, pisarzy, osób przygotowujących prace magisterskie czy wielu innych. Bez względu na przeznaczenie tekstu i grupę odbiorców, która będzie miała okazję się z nim zapoznać, konieczne jest upewnienie się, że prezentuje się on jak najlepiej. Redakcję wykonuje się przed oddaniem tekstu do druku lub do publikacji.

Zadaniem redaktora jest w tym wypadku poprawienie błędów logicznych związanych z budową zdań, akapitów czy rozdziałów, jak również błędów stylistycznych takich jak pomyłki retoryczne, składniowe albo leksykalne. Na etapie redakcji tekstów następuje także likwidacja powtórzeń, eliminacja błędów wynikających z dat wydarzeń, nazw geograficznych, skrótów czy ujednolicenie opisów i wyglądów tabel, rysunków, wykresów oraz wiele innych.

Dzięki odpowiedniej redakcji tekstu możliwe jest także zachowanie spójności pod względem językowym czy przy sposobie zapisu takich elementów jak skróty oraz cudzysłowie.

Tekst wysokiej jakości nie może zawierać błędów. Właśnie dlatego niezbędne jest poddanie go korekcie przed publikacją. W ramach świadczonych przez nas usług oferujemy więc kompleksową korektę językową obejmującą poprawę błędów ortograficznych, literowych, gramatycznych czy interpunkcyjnych. Zadaniem korektora jest także wyłapanie szeregu innych pomyłek, które mogą ujść uwadze niejednego autora.

Do takich usterek należą niedopatrzenia fleksyjne, leksykalne czy stylistyczne. Tradycyjnie korekta dokonywana była na wydruku, na którym korektor stosował odpowiednie znaki korektorskie i wstawiał je w miejsce błędu oraz zaznaczał na marginesie dokumentu.

Obecnie zmiany można jednak nanosić także bezpośrednio na pliku tekstowym, w edytorze tekstów. Funkcja ta znacznie ułatwia pracę z tekstem i śledzenie zmian bez konieczności dokonywania kolejnych wydruków.

Autor, otrzymawszy poprawiony tekst, może za pomocą kilku kliknięć prześledzić wszystkie zmiany dokonane w dokumencie, a potem je zatwierdzić.

Na finalną jakość tekstu wpływają zarówno błędy, jak też i forma samej publikacji, dlatego dla osiągnięcia pożądanego efektu konieczne jest skorzystanie z zarówno z korekty, jak i z redakcji tekstu.

Tylko połączenie obu tych form pracy z tekstem gwarantuje uzyskanie finalnie treści najwyżej jakości, obojętnie, czy chodzi o książkę, pracę dyplomową, publikację w internecie czy najprostsze ogłoszenie albo instrukcję.

Podczas gdy korekta tekstu pozwala przyjrzeć się tekstowi pod względem drobnych, technicznych niedociągnięć, redakcja umożliwia spojrzenie na tekst z całościowej perspektywy. Dzięki temu autor tekstu finalnie otrzymuje dokument poprawiony na poziomie najmniejszych jednostek, a jednocześnie całościowo prezentujący się pięknie i klarownie.

Tekst wolny od błędów, z ujednoliconym zapisem i formą graficzną, a także zachowujący spójność będzie mógł zachwycić czytelnika swoim stylem i sprawić, że treść będzie się prezentować profesjonalnie.

Kto dostarczy Tobie perfekcyjne teksty?

Anna Grzesik – absolwentka filologii polskiej oraz public relations. Miłośniczka czystej polszczyzny.

Korektą i łamaniem tekstów zajmuje się od kilku lat. Aktywnie poszerza swoją wiedzę z zakresu tworzenia profesjonalnej korekty i redakcji tekstu. Zawodowo związana także z branżą szkoleniową i marketingiem. Pracuje z ekspertami, specjalistami, autorami książek i licznymi firmami wydawniczymi.

Prywatnie mama i żona. Interesuje się zdrowym odżywianiem, lotnictwem cywilnym i podróżowaniem.

Poniżej przeczytasz kilka dobrych słów od klientów i współpracowników.

Rekomendacje

Anna Grzesik profesjonalnie zajęła się korektą i przygotowaniem do druku przewodnika Jak zbudować swój wizerunek w 30 dni. Staranność, zaangażowanie i bardzo dobrze wykonana praca sprawiają, że możemy śmiało stwierdzić – jeżeli powierzysz swój tekst Ani, to jest on w najlepszych rękach. Polecam!

Justyna Niebieszczańska

Współutorka przewodnika Jak zbudować swój wizerunek w 30 dni

Z pełnym przekonaniem polecam Anię jako osobę kompetentną do współpracy. Rzetelne podejście do klienta, nieszablonowe rozwiązania, to argumenty sprawiające, iż z przyjemnością warto powrócić do Ani w przyszłości. Otrzymałem doskonałą korektę książki, różne warianty wyglądu treści oraz projektu okładki. Koleją książkę oddam do korekty w te same ręce.

Piotr Jankowski

Autor książki: Radość sprzedaży

Zdecydowałem się na współpracę z Anią Grzesik, ponieważ mam do niej pełne zaufanie. Wiem, że przygotowane przez nią teksty spełniają najwyższe standardy. Dzięki współpracy z Anną Grzesik możemy dostarczać całej naszej społeczności teksty, które są czytelne i przyjemne w czytaniu.

Kamil Marczyński

Właściciel Agencji Convertio

Dokonamy bezpłatnej analizy

Jeśli w poniższym formularzu załączysz obecne teksty wyślemy Tobie informację zwrotną od naszych specjalistów.

Wypełnij formularz i skontaktuj się z nami